Ödemeler.Net

Kredi Ödemesi Nasıl Ertelenebilir?

27.04.2020
76
Kredi Ödemesi Nasıl Ertelenebilir?

Kredi ödemesi nasıl ertelenebilir?  sorusunun cevabı bankaların internet ve mobil uygulamaları aracılığı ile kredi ertelemesinin yapılacağıdır. 30 Nisan 2020’ye kadar talepte bulunan banka müşterileri kredilerine yönelik olarak yapılan ödemelerini 3 aylık bir süre için erteleyebilirler. Kredi süresi ise, aylık taksitin aynı bir seviyede korunması amacıyla bu doğrultuda uzatılır. Ertelenmiş olan ödemelerden sonra ek faiz, belirlenen yeni plandaki ilk ödemeye yansıtılır.

Halkbank Kredi Erteleme İşlemi

Halkbank internet şubesi aracılığıyla Bireysel Taksit Erteleme için gereken adımları izleyerek kredi erteleme talebinizi yapabilirsiniz. Ayrıca 0850 222 0 400 numaralı Halkbank müşteri hizmetlerini arayarak da sesli yanıt sistemiyle birlikte Taksit Erteleme talebinizi iletebilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Erteleme İşlemi

VakıfBank internet bankacılığından ve mobil uygulamasından profilim butonuna tıklayarak Covid-19 Kredi Taksit Erteleme Talepleri kısmından ve çağrı merkezi aracılığıyla kredi erteleme talebinizi iletebilirsiniz.

Ingbank Kredi Erteleme İşlemi

ING’de yer alan kredi erteleme hususunda zorlanan ticari ve KOBİ müşterileri İNGBANK şubeleriyle iletişime geçerek kredi erteleme taleplerinde bulunabilirler. Bireysel müşterilere ihtiyaç, konut, taşıt kredisi taksitleri için banka tarafından 3 ay erteleme olanağı sunuluyor.

Bu uygulamadan faydalanmak isteyenlerin, almış oldukları kredinin faiz oranıyla taksit tutarı tekrar hesaplanarak ödeme planı oluşturulur. Bunun için de müşterilerin INGBANK Mobil uygulaması kredi erteleme talebinde bulunmaları gerekiyor.

İş Bankası Kredi Erteleme İşlemi

İş bankası da diğer bankalarda olduğu gibi kredi erteleme imkanı sunan bankalar arasındadır. İş Cep ya da İş Bankası internet şubesi aracılığıyla kredi erteleme tekliflerini kabul ederek bankaya iletebilirsiniz. Kredi kartı ödemelerini de Maximum Mobil, İşCep ve İnternet Şubesi’nden 3 aya kadar erteleyebilirsiniz.

Garanti Bankası Kredi Erteleme İşlemi

Garanti Bankası Kredi erteleme imkanı hakkında bazı düzenlemelere yer vermiştir. Bu düzenlemelerden ise şu şekilde bahsedebiliriz:

  • Kredi, faiz, anapara ve taksit ödemelerini, 30 Haziran 2020’ye kadar öteleme olanağı,
  • Ticari kredilerde yapılacak olan anapara ödemelerini de 6 aya uzatarak firmaların nakit durumuna göre tekrar yapılandırma,
  • KOBİ’ler ve mikro ölçekli işletmelerin mevcut olan finansal yükümlülüklerini karşılayabilmeleri için mevcut limitlerinin yanında, proaktif limit çalışmaları ile destekleme,
  • Bireysel müşteriler için ek hesap ödemeleri ve tüketici kredilerini 3 ay ertelemenin yanında kredi kartı borcunda destek sağlanması,
  • Ekonomik destek ihtiyacı olan tüm kurum, işletme ve şirketlere, sektörüne uygun bir şekilde ödemesiz dönem seçeneği dikkate alınarak gerekli olan desteğin sağlanması,
  • Her türlü komisyon ve masraf itibarıyla, sıkıntıda olanlara kişi bazında destek olunması,
  • 30 Nisan 2020’ye kadar, İnternet Bankacılığı, Garanti Mobil ya da ATM’lerden yapılacak olan EFT ve havale işlemlerinin ücretsiz olması gibi düzenlemeler Garanti Bankası tarafından düzenlenen imkanlardır.

Bu imkanlardan faydalanmak isteyen müşteriler de 30 Mart Pazartesi günü itibariyle 444 0 335 numaralı Anında Kredi Hattı’nı ya da Garanti şubeleri arayarak kredi erteleme taleplerini ileteceklerdir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.