Ödemeler.Net

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Ziraat Bankası’nda konut kredileri, kendi içerisinde dörde ayrılmaktadır. Bunlar; inşaat tamamlama konut kredisi, konut kredisi, transfer konut kredisi ve ortak konut kredisidir. Ziraat Bankası düşük faizli konut kredisi avantajları sayesinde müşteriler, 120 aya kadar vade imkânından yararlanabilmektedir. Ayrıca kredi vadesi doluncaya kadar konut, hayat ve zorunlu deprem sigortası Ziraat Bankası tarafından yapılmaktadır. Kredi başvurusu sırasında gayrimenkul ipotek edilirken, bazı durumlarda ek teminat banka tarafından istenebilir.

İnşaat tamamlama kredisinde istenilen belgeler;

  • Başvuru formu
  • Nüfus cüzdanı, pasaport ya da sürücü belgesi fotokopisi
  • Çalışıyor ise gelir belgesi
  • Tüzel kişiler için ortak oldukları şirketin ana sözleşmesinin yayımlandığı gazetelerin fotokopisi
  • Serbest meslek çalışanı ise bağlı olduğu kuruluşun verdiği üyelik belgesinin fotokopisi
  • İnşaatın %70’inin bittiğine dair belgedir.

Bu krediden yararlanabilmek için inşaatın en az %70’inin bitmesi gerekmektedir. Kredi vadesi bitinceye kadar Ziraat Bankası tarafından konut ve hayat sigortası yapılır.
Konut kredisi, ortak konut kredisi ve transfer konut kredisi seçeneklerinde de Ziraat Bankası’nın düşük faizli konut kredisi avantajları bulunmaktadır. Kredi başvurularında istenilen belgeler, inşaat tamamlama konut kredisinde istenilen ilk 5 maddeyle aynı olup ek belgelerde istenmektedir. Konut kredisinde satın alınacak konutun tapu belgesinin fotokopisi istenir. Konut kredi başvurularında dikkat edilen ilk husus, kişi ya da kişilerin düzenli gelir kaynağının olmasıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.