Ödemeler.Net

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi

Ziraat Bankası’nın en ilgi gören kredi seçeneklerinden biri, taşıt kredisidir. Bunun nedeni, düşük faizli taşıt kredisi avantajının olmasıdır. Ziraat Bankası taşıt kredileri, kendi içerisinde dörde ayrılır. Bunlar; komisyonsuz taşıt kredisi, indirimli taşıt kredisi, taşıt kredisi ve transfer taşıt kredisidir. Tüm taşıt kredilerinde zorunlu olarak 5 belge istenmektedir.

Bunlar;

  • Başvuru formu
  • Nüfus cüzdanı, pasaport ya da sürücü belgesi fotokopisi
  • Kişi çalışıyor ise gelir belgesi
  • Serbest meslek çalışanı ise bağlı olduğu kuruluşun verdiği iyelik belgesi fotokopisi
  • Tüzel kişi ise ortak olunan şirketin ana sözleşmesinin yayımlandığı gazetelerin fotokopisi

Bunlara ek olarak taşıt kredilerinde, şubelere bağlı belgeler istenmektedir. İndirimli, komisyonsuz ve transfer taşıt kredilerinde ise kredi türüne bağlı ek belgeler istenebilir.
Tüm taşıt kredileri, 0 km araçlar için kullanılabilir. Ancak taşıtın en fazla 3 yaşında olması gerekmektedir. Bunun dışında ticari araçların alımında da kullanılabilir. Kredi çekilen araç, borç bitene kadar araç rehni yapılır. Kredi miktarına göre ek teminat istenebilir. Kredi vadesi bitene kadar Ziraat Bankası tarafından kasko ve hayat sigortası yapılmaktadır. Bunların dışından düşük faizli taşıt kredisi avantajıyla uygun faizlere taksit seçenekleri sunulmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.